Home Historie Ducati Začátky

Začátky


 


První logo společnosti Societá Radio
Brevetti Ducati z roku 1926.

 

 Roku 1926 založila boloňská rodina Ducati společně s dalšími investory firmu Societá Radio Brevetti Ducati. Jejich cílem byla výroba komponentů pro radiokomunikaci, založených na několika patentech Adriana Cavalieriho Ducatiho. Zakladatel firmy Ducati po sobě zanechal tři syny: Adriana, Bruna a Marcella. Adriano Ducati ml. po druhé světové válce odjel do Kalifornie, kde s německým odborníkem na raketovou techniku Wernerem von Braunem připravoval americký vesmírný program. Poslední z bratrů Bruno Cavalieri Ducati zemřel 18. května 2001 ve věku 96 let.Zaměstnanci firmy Ducati před sídlem společnosti ? konec
třicátých let.

 

 

V roce 1935 se společnost pustila pod vedením bratrů Ducatiů do ambiciozního projektu: 1. června byl položen základní kámen pro stavbu na tehdejší poměry supermoderního továrního komplexu v Borgo Panigale u Boloni. Ducati se v něm i nadále věnovala výrobě rádií a nově i fotografickým přístrojům a kalkulátorům. Ke konci 30. let už bylo Borgo Panigale s 5 000 zaměstnanci největší továrnou v Boloni.

Druhá světová válka zanechala podnik bratří Ducatiů v troskách. Jejich moderní továrnu, která se během války přeorientovala na válečnou výrobu, srovnal 12. října 1944 se zemí nálet. Naštěstí bratři Ducatiové nezaháleli a během války se věnovali studiu a plánovaní poválečné výroby.

 Předzvěst budoucích úspěchů ? Ducati Cucciolo.

 

Díky tomu se už roku 1946 objevilo Cucciolo (štěňátko). V chudé Itálii vzrůstala potřeba levných dopravních prostředků, a tak Ducati nabídla na trh levné kolo s pomocným čtyřtaktním motorkem. To se v mnohatisícových sériích vyrábělo až do roku 1957 v několika podobách. V roce 1950 postavila Ducati svůj první skutečný motocykl. Jednalo se o čtyřtaktní jednoválcovou OHV 65 nazvanou 60 Sport s výkonem 2,5 koně při 5 500 otáčkách. O dva roky později opustil brány obnoveného závodu Cruiser 175 cc, skútr s elektrickým startérem a automatickou převodovkou.

-david-