Home Na čem jezdím David 750 Paso

David Novák - 750 Paso

Svoji zatím poslední Ducati jsem koupil na podzim roku 2001, kdy jsem na internetových stránkách Innomota objevil inzerát na PASO, domníval jsem se, s chybou v ceně. Nicméně mi to nedalo a do Innomota se rozjel. Tam jsem objevil skutečně PASO 750, z roku 1990, špinavé, otřískané a skutečně nevábné. Jenže PASO nikdo v okolí nemá a rozhodla má sběratelská vášeň. Po ještě malé úpravě ceny jsem PASO naložil a s kamarádem Vladimírem, který nešetřil hanlivými slovy na můj nový přírůstek, jsem vyrazili k domovu.

bpaso1

Hned následující den jsem se nechal ukecat k projížďce. S bráchou a jeho superrychlou M600SP a kamarádem Vladimírem jsme vyrazili na naši oblíbenou trasu kolem Berounky a Křivoklátu. Ze začátku PASO protestovalo a žbrblalo, ale postupem času jsem si zvykal na vlastnosti tohoto unikátního motocyklu a začal jsem docela upalovat. Najednou jsem zjistil, že to je jedna z nejovladatelnějších motorek co jsem měl tu čest sedlat. Kluci za mnou nevycházeli z údivu, kde se to v tom 60 koňovém motocyklu bere. Návrat ze zkušební projížďky potvrdil, že to je skutečně pravá Ducati a v následujících týdnech začalo zušlechťování.

bpaso2

Po odstrojení jsem zjistil, že motocykl stačilo jen umýt! Ale spotřeba přípravků byla obrovská, to PASO snad nikdo nemyl za posledních pět let! Ještě seřídit, kde jinde než u Roberta Papežíka, a zrepasované PASO 750 z roku 1990 s najetými 24.500 km se vydalo na výlet. Kam jinam, než se pochlubit předsedovi DOG Jirkovi Simbartlovi do Liberce. Za odpoledne, kdy jsem začátkem listopadu najel 380 km, jsem objevoval nové a nové vlastnosti PASOvky, a i Jirka zalitoval, že již není ve výrobním programu Ducati něco tak pohodlného, přitom obratného a svižného. Zkrátka, první model Ducati s motorem upraveným z legendární 750 F1 Massimem Bordim a rámem a designem Massima Tamburiniho, je unikátní motocykl, který své sportovní vlastnosti zdařile skrývá za úchvatným designem.

To člověk musí poznat. A největší radost jsem měl, když můj kamarád Vladimír, se kterým jsem své PASO 750 kupoval a on nemohl pochopit, jak někdo může koupit takovou věc, si přivezl domů stejný motocykl minulý týden!!! Už se těšíme na první společný jarní společný výlet na našich DUCATI PASO 750.

-david-  (2001)