Home Na čem jezdím David 853 SP II.

David Novák - 853 SP II.

Ahoj,

podařilo se mi neskutečné, podařilo se mi znovuzrození !!!

Narodila jsem se v roce 1995 v Itálii jako Ducati 748 SP. Přijela jsem tenkrát v zimě přes Alpy do Brna k Petrovi Šalému s úkolem závodit a vyhrávat. Zajeli mě, vysvíkli z mých kapot a nastrojili do závodnického. Bojovali jsme v ME a MČR Supersport a skončili jsme otřískaní, opotřebovaní a unavení mimo očekávaných stupňů vítězů. Na konci roku jsem se stěhovala do Brandýska na repasi a s výhledem světlé budoucnosti.

                  01                          02                       

Zakotvila jsem u Davida Nováka na příštích devět let. Po kompletní přestavbě do mých původních šatiček jsem užívala radostí života na českých okruzích a silničkách. Podívala jsem se domů do Itálie, zakroužila jsem si v Německu a v zimě 1999 jsem dostala nový motor. Robert Papežík mě přestavěl na objem 853 ccm ( asi první na světě ) a rázem jsem si troufala i na silnější kolegyně. Najednou jsem uháněla skoro 270 km/h a nebojácně jsem ostatní vyzývala k soubojům.

V roce 2005 jsem změnila garáž. Speedking mi koupil nově vyvinutý chip do řídící jednotky a mě se začalo dýchat líp a i po deseti letech od narození jsem držela s ostatními krok. Na okruzích, na silničkách v Čechách a v Něměcku jsem ale byla pořád obdivovanou princeznou.

A zase změna garáže. Výměna za staršího Monstra byla pro mě trochu potupná ale musela jsem si přiznat, že stárnu, na špičku už nestačím. Přišly i zdravotní problémy s elektronikou a opět přestavba na „pseudo“ závoďáka. Rozprodej mých šatiček mě mrzel ale dostala jsem nové, hezké, lakované s Pumou. Bohužel jakýsi „pseudotunil“ se šťoural v mém naladěném motoru a další léta nebyla radostná. Došlo i na rozprodej dalšího mého ošacení a život už mě nebavil…

   03

Ale přišel zlom. Na jaře 2012 měním opět garáž ale stěhuju se „DOMŮ“, k Davidovi! Stydím se! Mám jen můj rám, motor a zadní Ohlins pérování… Zbytek jsou opotřebované, zničené šunty. Těším se na nové šatičky !

Očekávání mě nezklame, dostávám původní originální ošacení od mé kolegyně z Ameriky, původní válečné žluto-bílé barvy, nové pístní kroužky, ventily, převody a časování, spoustu lehkého karbonu, novou spojku, pérování, brzdy a Robert Papežík mě zase dává dohromady.

   04

Najednou se mi zase dobře dýchá! Je mi už 18 let ( 2013 ), a říkám si, jsem plnoletá nebo babička?! Na silničkách znovu vyzývám soupeřky, nestydím se za svůj věk, vím, mám na to!!!

Už nebudu závodit… Budu přinášet radost Davidovi a těšit se z mého rodokmenu!

Budu ozdobou Ducati setkání a budu dělat radost všem, kdo ví, co jsem ve svém životě dokázala a komu jsem dokázala udělat radost !!!

   05

(david 2013)