motorcycleKalendář akcí

Ducati den Most 2004

ST 12/05/2004

Místo konání: automotodrom Most

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 50° 31' 10.92'', E 13° 36' 10.44''

Letošní okruhový Ducati Day pořádaný importérem Moto Italia se uskutečnil na severočeském autodromu Most 12. května 2004. Novinkou byla i účast importéra další slavné italské značky Benelli. Firma Moto Arte sídlící v Děčíně se velice zdařile prezentovala svými sportovními tříválci a zájemci mohli porovnat novou sportovní italskou střelu s našimi osvědčenými desmo-dvouválci.

Pro Ducati-fans byla připravena atrakce v podobě našeho superbikového nestora Ondry Lelka, který na požádání obkroužil mostecký okruh se spolujezdcem na modelu 999. Již jeho „pomalý“ rozjezd boxovou uličkou stylem jedna, dvě po zadním kole mnohé zájemce spíše odradil. A to, co se odehrávalo dále na trati velice bledí účastníci raději nekomentovali a hromadně vraceli svá řidičská oprávnění výměnou za opětnou přihlášku do motoškoly... Umocněním jeho umění bylo vyzkoušení MultiEstrády 1000 DS. Všichni mohli vidět, co tento funbike dokáže a že protahovat jej pověstnou ( i když dnes již historickou ) mosteckou vlásenkou doslova po uchu není žádným problémem.

Pro zájemce byly přichystány i další testovací stroje importéra v podobě Mostro 620, 1000 i S4R a nezapomenutelný Supersport 1000. Je až s podivem, co dokáže Ducati vyprodukovat z tohoto skoro 30 let starého agregátu, který začínal psát svou historii v roce 1975 v modelu Pantah 500. Tady dýchá historie z každého kousku tohoto nádherného sporťáku !!!

Ale hlavní náplní každého Ducati Dne je vyzkoušení našich okruhových strojků na opravdové závodní trati. Je vidět, že zkušenosti českých Ducatistů neustále stoupají a rychlosti se radostně zvyšují. Bohužel, ruku v ruce se vzrůstajícími rychlostmi se množí i počet odložených motocyklů v ochranných zónách a někteří naši kolegové to zvládli i dvakrát za den!

Jako bonus jsem ještě okoukli našeho nového „Pfeiffera“ Mirka Lisého s Monstříkem 1000 a musíme rozhodně konstatovat, že mu to jde. Jeho kousky nepostrádají lehkost již zmíněného motocyklového kouzelníka a Mirek rozhodně přispívá k rozšíření popularity prvního skutečného streetbiku na světě !!!

No a krásnej den je u konce. Ještě jeden gyros od mistra Patenidise, chlazený meloun a hroznové víno, potřásání rukou, poděkování Jindrovi Hudečkovi za opravdu vydařenou Ducati - akci a zase za rok CIAO!


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:37

Ondřej Slanina