O klubu

Historie DOG CZ

Ducati Owners Group CZ (DOG) založila na jaře roku 1997 parta lidí, kteří se zamilovali do italských motocyklů značky Ducati. Jejich cílem bylo sdružovat majitele strojů této značky. Značky, která od začátku novodobé historie MS superbike pravidelně dokazuje svoji převahu nad ostatními motocykly a dokázala, že je opravdovou královnou čtyřdobých strojů na dvou kolech.

Klub se poprvé sešel, nebo možná lépe sjel, v září 1997 v Dobronicích u Bechyně a dunělo tam tehdy osm motocyklů. Od té doby se setkáváme alespoň třikrát do roka. O rok později jsme společně s MotoGuzzi uspořádali v Tachově sraz italských motocyklů ItalMoto, který se následně několikrát opakoval.

Nevynecháváme ani celosvětové akce. V červnu 1998 jsme se zajeli podívat na 1 sraz World Ducati Weekend (WDW) do italského Misana na Simoncelliho okruh. Sraz World Ducati Week stále jako oficiální klub pravidelně navštěvujeme.

Vedle těchto velkých šou jsme se podíleli i na daleko menších českých setkáních v podobě Ducati dnů na automotodromu v Mostě či Brně. Nezapomínáme ani na méně formální setkání. Scházíme se před začátkem sezóny a pak vždy většinou dvakrát do roka v nejrůznějších koutech naší země. Veškeré naše akce náš klub postupně rozvíjeli a dovedli ho až do dnešních dnů.

Členská základna klubu v minulosti kolísala. Dnes je však v celé České republice registrováno přes 90 aktivních ducatistů - členů klubu a nespočet přátel. Patříme též do velké rodiny D.O.C. (Desmo Owners Club), jež pracuje pod patronací Ducati Motor Holding S.p.A..

Všechny nás spojuje vůně benzínu a vášeň pro nové I staré motocykly Ducati.


Aktualizace: 17.06.2020 13:06