motorcycleKalendář akcí

Ducati den Most 2009

ST 03/06/2009 - ST 03/06/2009

Místo konání: automotodrom Most

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 50° 31' 10.2'', E 13° 36' 10.08''

Letošní okruhový den importéra hostil opět severočeský Most.

Stejně tak byl zachován i osvědčený systém rezervací jízd po internetu, odpadají fronty, předbíhání i nervozita.

Já řešil po letech dilema, co si vzít do Mostu vlastně sebou. Superbiková 955 trochu zlobila, zabydlel se nějaký šotek v elektrice. Zda pomůžou nová čidla a usměrňovač nebylo moc jisté a tak jsem pro tu srandu večer před Ducati Dnem sundal z mého SportClassica zrcátka, přelepil světlo a tradá!

Ráno opět tradičně plné depo, radost se rozhlídnout. Naše Ducatí rodina se rozrůstá a objevují se pěkné nové stroje. I v naší klubové rodině byla nálada před prvními jízdami pěkně nabitá – Mácínek chystá svoji novou 1098, Mojmír připravil nádhernou 999R, Martin ohřívá na stojáncích pneumatiky svojí vyléčené 853, Lukáš přijel s mojí původní 853SP v racingových kapotách, každý vede ostré řeči!

Brácha se potutelně usmívá, jeho 996 je pěkně rychlé náčiní. Objevujou se teplický kluci s jejich naleštěnýma 996, na okruhu jsou jako doma a jsou pěkně rychlý.

No pozdrav pámbu, co já tady s dvouventilem! No nic, zkusíme to. První runda, beru SportClassica a zkouším, co to umí na okruhu. Celkem překvapení, moc hezký svezení, lehoučkej dvouventil se stačeně pere s ostatní konkurencí. Ještě že mám přezuto na Michelinky, původní obutí by asi nestíhalo. Jen pérování je na okruh komfortně měkké, pořád škrtám stupačkama a botama po zemi. Ale sranda je.

Na další rundu mi to nedá, přemlouvám dva kamarády, jestli si nechtěj trochu zaběhat. Sundávám 955 ze stojánku, rozběh a nic – jen zablokované kolo a těžké oddychování spolustartérů. Tak druhou rundu zase na Sportclassica. Není to o časech, skutečně si velmi svižnou jízdu užívám. V depu padá rozhodnutí, 955 musíme natočit! Tak nyní 3 stateční startéři, rozběh a – 955 burácí mosteckým depem !!! Radši ani nezastavuju a projíždím depem to ohřát. Elektrika funguje a motor doslova štěká – ještě jednou poklona Robertovi, motory fakt umí !!! Rychle helmu a na okruh. Rozepisovat se o rozdílech jízdy na dvouventilu a čtyřventilu je po těch letech asi zbytečné. Motor jede jak splašený, přední kolo furt ve vzduchu, ze zatáček to jede nějak moc! Naladění podvozku tenhle výkon už nestíhá, pod depem se to pěkně vlní. Bude se šroubovat. Dojíždím do boxů a kousek před autem, brrrrrrrrr… A zase je ticho. No nic, uvidíme, co se stalo tentokrát, přeci jen je to babička má své vrtochy.

Na poslední rundu zase beru SportClassica a už se těším do Třebíze na dršťkovku.

Krásný den, opětovné poděkování Moto Italia za podporu našemu klubu!!! Díky, díky…


poslední aktualizace: 22/09/2020 13:55

Ondřej Slanina