motorcycleKalendář akcí

ItalMoto 2003

PÁ 25/07/2003 - NE 27/07/2003

Místo konání: Planá u Mariánských Lázní

Když mi zavolal Jirka Riant, známá to dobrá guzzácká duše, že se chystá uspořádat po čtyřech letech druhý ročník setkání motocyklů vyrobených pod italskou vlajkou, srdce mi poskočilo radostí. Kdo byl v roce 1999 v červnu na letišti u Tachova, ví, jaká pohoda to tenkrát byla.

Celý čtvrtek před srazem pršelo, jako zázrakem v pátek ve tři ráno přestalo a kapky deště jsme již ten víkend neviděli. Když jsem dorazil na místo, stavělo se pódium a přijížděli mistři grilovacích a výčepních technik. Po poledni se začaly sjíždět první motocykly. Večer hrála skvělá hudba, Janis Joplin revival byla fakt dobrá a Mefisto hrálo jak před čtyřiceti lety...

V sobotu dopoledne přijížděli ti, kteří to měli do Plané více kilometrů. Postupně začali probíhat soutěže, jednotliví zástupci značek představili své miláčky. Zúčastnili jsme se vyjížďky krásným údolím do Bečova, kdo chtěl, mohl se podívat na celou akci z výšky vyhlídkového letu (vždyť jsme byli na letišti!). Celé odpoledne a večer doprovázela živá hudba a když se po druhé hodině noční ozvalo z lůna motorkářského „gangu“ banjo, uvědomil jsem si, jak je opět tehhle sraz zvláštní a jak se liší od ostatních srazů, které jsem kdy navštívil.

Neděle již byla ve znamení balení. Jirka Riant se dušoval, že takovou hloupost, jako je pořádání srazu, už nikdy v životě neudělá, a my jsme všichni věřili, že tentokráte to nevydrží ani rok.

Závěrem bych chtěl dodat, že naštěstí jsme měli pravdu my a už se všichni těšíme se na další společné ducatí foto, tentokráte z třetího ročníku ItalMota, které bude 4. – 6. června 2004 pod hradem Kozel u Plzně. Jirko – dík.


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:49

Ondřej Slanina