motorcycleKalendář akcí

ItalMoto 2004

NE 04/07/2004 - ÚT 06/07/2004

Místo konání: Mariánské Lázně

Někdy v jarním období začaly prosakovat první informace, že Jirka Riant si nedá pokoj a opět míní uspořádat ItalMoto. Jelikož je Jirkova osobnost velkou zárukou zdárného konání akce, souhlasili jsme tentokrát s tím, že se jako klub věhlasné italské značky ujmeme spolupořadatelství. Můžeme tady i zapochybovat, zda přesunutí z plzeňského regionu do Marijánek bylo zrovna šťastné, ale budiž.

Český svátek italských motocyklů se tedy konal v historickém areálu jediné dlouhé ploché dráhy u nás 4. – 6. července. V pátek jsme za slunečného počasí rozbalili s předsedou stany a připravili malou Ducati Village. Do večera dorazili ještě dva kolegové s Ducati a pak začalo to pravé peklo. Kolem 6. hodiny večerní se zatáhlo a začalo pršet. Co pršet, lejt! Z louky uprostřed se stávaly krásné bahenní lázně a představa motocyklové akce se pomalu stávala utopií.

Ráno jsme se utěšovali s tím, že to přestane tak do deseti, pak do oběda, určitě ve 3 vyrazíme na vyjížďku a pak jsme to fakt vzdali. Zjistili jsme, že mají krásnou teplou medovinu a že takovej vodní sraz vlastně není špatnej... Jirka Riant a jeho spřátelení Guzzisti se už na nás těšili v jejich oblíbené disciplíně, lanu, ale tentokrát se trochu přepočítali. Bojovali jsme statečně a nebýt toho, že se ve finále na jejich straně lana nacházel skoro dvojnásobný počet než nás bylo vítězství naše. Příště dáme do pravidel stejný počet a nemaj šanci.

Další disciplína, pití piva brčkem v týmech už byla jasnou záležitostí našich barev. Guzzisti pochopili a společně jsme zakončili sobotní mokrý den s Turbem.

A nedělní ráno? Mraky roztrhané, silnice pomalu osychají, my rozebíráme stany a jedem zase se sluníčkem domů. Příště musí Jirka Riant objednat i sobotní počasí.


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:35

Ondřej Slanina