motorcycleKalendář akcí

Jarní setkání 2003

PÁ 09/05/2003 - NE 11/05/2003

Místo konání: Řetenice (Šumava)

Letošní vyjímečný rok, spojený s návratem naší značky Ducati do MOTO GP, jsme zahájili společným víkendem 9. – 11. 5. v nádherné šumavské vísce Řetenice. V místním penzionu Rosa jsme nastartovali náš sraz již neobvykle v pátek, protože na sobotu bylo naplánováno Šumavské kolo v délce 185 km.

Na sobotní výlet bylo připraveno kolem 30 motocyklů Ducati, což znamenalo pro místní domorodce při naší vyjíždce slušnou bouři. Nádherná trasa začínala přes Vimperk a Prachatice do Českého Krumlova, což je jedna z nejkrásnějších silnic u nás vůbec. Už krásný sjezd do Vimperka, kde několik z nás lítlo přes 200 km/h předznamenalo, že tentokrát bude o zábavu postaráno. Následující kilometry toto zahájení jen potvrdilo... V Krumlově nám plánovaný oběd na náměstí přerušilo několik příslušníků, dožadujících se našeho okamžitého odjezdu. Přestávku jsme si tudíž vybrali na břehu Lipenské přehrady.

Na zpáteční cestě jsme jeli přímo středem Šumavského parku přes Kvildu, Srní, Modravu a s našimi okruhovými kráskami jsme překonali výšku 1.000 m.n.m. Vše korunovala návštěva v motocyklovém muzeu v Kašperských horách, které se prý chlubí největší motocyklovou expozicí u nás, bohužel bez jediné Ducati.

Návrat kolem 17 hodiny někdo využil k dalšímu tréninku zatáček v okolí (čekal jsem, kdy mi Márty Fernéty skončí i se svojí žluťoučkou ST4S skrz střechu v posteli ) nebo u minigolfu, kulečníku, piva a sauně…

Neděle nás přivítala trochu sychravějším počasím a leckdo na zpáteční cestě trochu provlhnul, ale všichni jsme spěchali domů koukat na Eurosport, protože Ducati GP3 stály 1. a 2. na startu nedělního závodu.

Závody jsme stihli, na vítězství jsme sice ještě chvilku čekali, ale podle názorů mnoha ostatních zúčastněných to byl jeden z nejhezčích našich Ducati-víkendů.


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:33

Ondřej Slanina