motorcycleKalendář akcí

Jarní setkání 2010

PÁ 14/05/2010 - NE 16/05/2010

Místo konání: Nový Dvůr u Týna nad Vltavou

Značka na mapě je pouze přibližná poloha místa konání akce

Naše letošní jarní klubové setkání jsem plánoval již od zimy. Hlavně z důvodu naprosto ojedinělých silniček a nádherné krajiny jsem srazík umístil do okolí Týna nad Vltavou. Po krátkém hledání jsem objevil i kouzelný zrekonstruovaný statek s přiměřenou ubytovací kapacitou přímo u soutoku Lužnice a Vltavy, Nový Dvůr.

Takže máme ubytování, naplánovanou trasu výletu, zbývá termín. Po dohodě byl stanoven na 14.-15.-16. květen. Stává se tradicí, že jarní setkání plánujeme třídenní a hlavně zdejší lokalita zaručuje možnost bohatého programu.

Jenže ne vždy se vše povede. Když pršelo 2 týdny před srazem, byl jsem klidný. Když pršelo týden před srazem, byl jsem klidný, přeci nebude pršet 3 neděle. Pršelo… A jak! Na pátek naplánované volno s cílem vyrazit už dopoledne skončilo pobíháním od jednoho okna k druhému, zda se to už lepší a sledování internetu, kde už mraky nejsou. No nic, ve 3 hodiny odpoledne se oblíkám, balím vše do igelitu, startuji ST4S a když vyrážím, soused si klepe na čelo.

Za hodinku a půl s dvěma zastávkami na kafe a dvakrát na vodě ukradeným zadním kolem dorážím na Nový Dvůr. První a samojediný… Drobet zklamání a obavy… Tak řeším ubytování a objevuje se Jirka Simbartl, avizovaně autem, místní Tomáš s Monsterem, další „autař“ Honza s manželkou, na ST2 Siemens a poslední dojíždí vítěz, Jirka ze Zlína na ST3. Když očekáváte cca 50 lidí, trochu komorní atmosféra a kyselé obličeje pana správce.

Ale sobotní ráno již oblaka rozehnalo a ke statku se lesem nese jedno dunění za druhým. Uf, to mi spadl kámen ze srdce! Celkem slušných zhruba 30 Ducati je obdivováno a ve 14.00 přichází hlavní atrakce víkendu – projížďka po místních zakroucených silničkách. Nádhera, Albrechtice, Zvíkov, Milevsko, Týn. Celkem 82 kilometrů naprosté nádhery. Při příjezdu na nás čeká hezké překvapení: česká Ducati legenda Petr Papežík a samozřejmě - s novou Multistradou 1200. Otázky neberou konce a nabídce na drobné svezení nelze odolat. Ještě společné foto a prasátko je již pečené, jdem na něj.

Hezký večer, dlouho do noci probíraná témata, chystané WDW, Ducati Day v Mostě, testovací dny importéra, plánované motocyklové přírůstky a tak dále a dále.

Nedělní ráno opět s vodou a docela zima. Jako obvykle mezi prvníma balím kufry a mažu domů. Ve 12.00 startují závody a to nemůžu prošvihnout! Co kdyby zvítězila Ducati a já to neviděl !!!

-David-


poslední aktualizace: 22/09/2020 13:03

Ondřej Slanina