motorcycleKalendář akcí

MotoGP 2003

ČT 14/08/2003 - NE 17/08/2003

Místo konání: automotodrom BRNO

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 49° 12' 16.2'', E 16° 27' 19.8''

Když se vám ozvou z DucatiCorse, že je možné ve čtvrtek před MotoGP v Brně uskutečnit setkání s Lorisem Capirossim a Troyem Baylissem (s dovětkem „pokud bude ze strany vašeho klubu zájem“), nechce se vám tomu věřit. Vše se ale stalo skutečností.

Atmosféra v hospůdce nedaleko Masarykova okruhu byla 14.srpna po sedmé hodině večer poněkud nervózní. (Teda – alespoň já jsem byl zcela jistě nervózní jak starej pes.) Bouře ducatích motorů, potlesk a blýskání foťáků – to vše se strhlo, jakmile se oba závodníci i se svým doprovodem objevili před restaurací. Po úvodní řeči, kdy my jsme je přivítali mezi námi a oni nám slíbili, že o víkendu pojedou jak o život, začala bitva o podpisy a chvílemi se zdálo, že jejich ochranka je malinko v obavách, abychom jejich chráněncům samou radostí nezlámali žebra. To všechno netrvalo snad ani půl hodiny, ale zážitek to byl veliký .

A to byly před námi ještě celé závody. Kdo zná GP z televize, zná jen zlomek. Na okruhu je to lepší, ale když jsem poznal celou atmosféru včetně prostředí kempu, musel jsem uznat, že to je síla. Večer jdeš spát osamocen na kraji kempu a do rána vedle tebe vyroste celá stanová vesnice. Včetně cedule s názvem, stožáru s blikači, stojanu s pípou a hlavně nesmí chybět pořádný motor, kterému (asi náhodou) chybí výfuky. Jen nechápu, jaký je v tom fígl, že jim ta mrcha vydržela běžet na maximální otáčky celou věčnost. Poprvé ve tři v noci tě to docela rozhodí, ale časem si zvykneš; nakonec ti to zní jak rajská hudba a třetí noc dokonce možná i usneš. Jediným smutkem je, že češtinu uslyšíš v kempu jen velmi, velmi poskrovnu.

Vlastní závod byl krásným zážitkem. Těch prvních 12 kol, které vodil Troy stálo za to! Sice jsme nevyhráli, ale byli jsme na bedně a náš prostor, vyhrazený pro fandy Ducati, musel být vidět a slyšet snad i na měsíci.poslední aktualizace: 26/06/2020 13:45

Ondřej Slanina