motorcycleKalendář akcí

Podzimní setkání 2004

PÁ 03/09/2004 - NE 05/09/2004

Místo konání: Míče (Křivoklátsko)

Podzimní sraz roku 2004 připadl na první zářijový víkend a na svá bedra si ho nahodil opět David společně se svým bráchou Radkem. David vybral klidné místo na usedlosti Míče, které se nachází v malebné krajině zvané Křivoklátsko s úzkými, klikatými silničkami. Jak mají bráchové ve zvyku, připravili pro nás několik „koleček“, pečlivě tratě projeli a zametli zatáčky. Jako lahůdku pak David dohodl s importérem zapůjčení testovacích motocyklů ST3 a Monster 1000 DS a objednal skvělé počasí, Radek zase kontaktoval kluby okolních zemí.

V pátek paní domácí začala pro nás opékat prasátko a my se začali pomalu sjíždět. Počasí nám dovolilo sedět na terásce a u zlatavého moku rozprávět do pozdní noci o tom, co se událo od našeho posledního setkání.

V sobotu dorazily testovací motocykly s Veronikou a Petrem v sedlech a my postupně okusili hlavně nový model cestovní ST3. Díky „testovací“ náladě však nezůstalo jen u půjčování těchto dvou dukatek: krásné prostředí v okolí Křivoklátu a dobře připravené okruhy nás zlákali okusit i „kamarádovu“ motorku. Za sebe můžu říci, že od ItalMota v roce 1999 jsem se za jeden den nesvezl na tolika strojích z Bologni – od legendární 888 až po nejnovější Multistradu a ST3.

Ten den se „otočilo“ v Míčích spoustu lidí známých i neznámých, přijely tři dukatky z Polska, z Poznani a Bydgoszczi a – i když David si povzdechl, že mohlo zůstat více lidí přes noc – my jsme hodnotili celou akci jako velmi podařenou. A když jsem se v neděli vracel kolem Křivoklátu a Karlštejna zpět domů, myslel jsem na to, že každému, kdo nemohl přijet a ještě tady nebyl, doporučuji udělat si výlet do tohoto krásného kouta naší země, projet si údolí Berounky a najít si tu svoji správnou stopu krajinou v okolí hradu Křivoklát.


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:32

Ondřej Slanina