motorcycleKalendář akcí

Podzimní setkání 2010

PÁ 03/09/2010 - NE 05/09/2010

Místo konání: Dubovice, Váňův statek

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 49° 26' 3.48'', E 15° 10' 42.24''

Našeho letošního podzimního setkání se ujal Michal Roubík a pozval nás do svého domovského krásného prostředí Vysočiny. Místem našeho klubového setkání byl vybrán nově otevřený, čerstvě zrekonstruovaný Váňův statek v obci Dubovice nedaleko Pelhřimova.

Na náš klubový srazík jsem se moc těšil. Krásné silnice jižních Čech a Vysočiny zaručovaly pěkné svezení a to mě přimělo k myšlence po letech oživit mojí 888 a tím umocnit očekávané zážitky. Jenže letošní počasí nám nějak nepřeje. Po jarním propršeném Týnu nad Vltavou ani počasí začátku září neukazuje svou přívětivější tvář. Zima a přeháňky s občasným problikávajícím sluníčkem od pátečního odjezdu z domova trochu odrazují, ale přeci nejsme z cukru! Několik kamarádů odjezd odkládá na sobotu, tak nakonec vyrážím sám. Ale sotva se 888 ohřeje, opouští mě všechen splín a naprosto vítězí radost z jízdy na tomto jedinečném motocyklu. Svižným tempem přes Beroun, Příbram, Orlickou přehradu, Tábor to mažu na Pelhřimov. V pěkné rychlé levé zatáčce pozdě zahlídnu odbočku na Dubovice a nastává potupné otáčení.

Příjezd je pak už dobře značený, směrovky Ducati Owners Group mě přivádějí k pěknému objektu na kopečku nad vesnicí. Je vidět, že ponuré počasí odradilo většinu naší členské základny a tak páteční večer probíhá trochu komorněji něž bývá zvykem. S radostí vítáme trojici našich kolegů z Ducati Motorcykle Club Brno.

V sobotu ráno, ještě pod pěřinou, mě upoutá intenzivní šum – leje jak z konve! Okolní kopce jsou zahaleny mlžným příkrovem, tohle vypadá jak v listopadu a ne na začátek září, vlastně ještě léto! Ani ranní káva a dobrá snídaně nedokáže rozehnat chmury. Za celých 8 let, co 888 mám, ještě neviděla vodu a teď tohle! Domácí nás utěšují, ať nezoufáme, to se roztrhá! A opravdu, před devátou déšť ustává, mraky se rozplývají a dokonce svítí sluníčko! Kolem desáté padá rozhodnutí, jedeme se podívat do Telče. Oblíkáme se a za chvilku už 4 Ducati hřmí krásnými lesy Vysočiny. Vracíme se po obědě, abychom stihli připravenou vyjížďku. A ejhle, naše Ducatí rodina se za dopoledne příjemně rozrostla. Je tady Mojmír s 999R, Máca s 1098, Lukáš, ač majitelem několika pěkných Ducati, přijel na ducatím derivátu Cagivě Elefant 750 a další derivát v podobě exkluzivní Bimoty představil Jirka. Je tu pěknej Hypermotard, vyvoněná 900SS, Honzík se zánovní 848 a tak dále. Kolem druhé vyrážíme na vyjížďku po pěkných silnicích kolem Tábora a Pelhřimova. Zastavili jsme se i na hradě Kámen, kde je odedávna motocyklové muzeum. Právě zde probíhala svatba a najednou jsme tam zaburáceli na nádvoří. Naposledy jsem tu byl někdy v roce 1991 a musím konstatovat, že hodně exponátů zmizelo neznámo kde… Ke konci jsme za to hezky zatáhli a byla to docela pěkná stíhačka. Po návratu jsme vítali další nádherné kousky: Roberta s 998 Bostrom replikou, Jarmilku s novým Mostro 1100, bráchy Dvořáky s 851 a „zánovní“ 996 s 5ti tisíci najetými km a další a další. Když už se sluníčko sklánělo za hory, slyšíme ještě jednou hřmění a konstatujeme, že dotyčný za to pěkně tahá! A pod kopcem se objevuje typicky zlakovaná 900SS Bayliss replika mého bratra. Tak a jsme kompletní! Musím říci, že tolik exkluzivních Ducati se na srazu dlouho nesjelo! Je vidět, že máme svoje stroje rádi a jsme na ně právem hrdí!!!

Sobotní večer je tradičně ve znamení rozličných rozhovorů na téma motocyklů a povětšinou končí až k ránu. No co, my skalní jsme na to zvyklí, ne až tak majitelé Váňova statku, kteří nějak opomněli ráno otevřít a snídaně se tak podávala spíše jako svačina :-)

Ale je sluníčko a tak mnozí z nás nedočkavě zabalují a ohřívají své italky v teplých paprscích. Cesta bude zase pěkné svezení, loučení ve stylu „uvidíme se na jaře“ lehce navodí nepříjemnou atmosféru zimního období nečinnosti a tradááá. Jenže ouha, na 888 je přeci jen zima a startér nedokáže protočit ztuhlý olej v motoru. Tak přišlo ke slovu trochu potupné roztlačení ale hodná 888 naskakuje ihned.

Tak zamávat a už burácíme k domovu.

A první myšlenka po příjezdu domů? Fakt pěknej a podařenej sraz!!!


poslední aktualizace: 22/09/2020 13:09

Ondřej Slanina