motorcycleKalendář akcí

SBK Brno 2005

SO 16/07/2005 - NE 17/07/2005

Místo konání: automotodrom BRNO

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 49° 12' 17.64'', E 16° 27' 18.36''

Po neskutečném čtvrtečním večeru nadešel konečně okamžik válčení na trati. Sobotní tréninky jsme strávili částečně na hlavní tribuně a částečně v depu, kde se ladilo a šroubovalo kam oko dohlédlo. Hlavně mít dalekohledy a pořádný foťáky a zaznamenat každý moment tohoto svátku. Odpolední superpole byla neskutečná stíhačka a nálety na brněnskou cílovku vypadaly, že každý z kvalifikantů nejspíš poboří hlavní tribunu. I když se Laconimu superpole moc nepovedlo, všichni jsme věřili že nedělní závod nebude sólovka pro Corsera.

Na sobotní večer jsme společně s brněnským D-Motem nalíčili pro všechny Ducati fans Ducati Superbike Night v brněnském hudebním klubu u přehrady. Proběhla soutěž o nejhezčí Ducati (i když kritéria byla velmi upravena dle předsedy komise), soutěž v páce a pak nádherný koncert Laury a jejích Tygrů. Mezitím se někteří naši kolegové dali i do koupání v přilehlém bazénku. Škoda, že přítomný DJ nasadil po skončení koncertu styl hip-hop apod., což bohužel velká většina Ducati fans kvitovala odchodem z pěkně rozběhnuté akce a na place zůstalo několik trdlujících teenagerů, kteří s Ducati a vůbec motocykly neměli vůbec nic společného...

Ale je tu konečně neděle a my čekáme už od ranních warm-upů na naše piloty. Burácení na stadionu se pěkně rozléhá. Od startu obrovská řežba, drifty na každým výjezdu, no nádhera. Takovéhle závody GP série nenabídne!

V přestávce jsme si opět odskočili do depa rozhlídnout, jak to kdo chystá na druhý závod. Ale tady skoro pohodová atmosféra, Bostrom něco vypráví na schodech od kamionu, Laconi jezdí v pantoflích na skůtru...

No zážitek na n-tou!

I když finálně výsledky z Brna nebyly pro Ducati až tak vynikající pro mnohé z nás se jednalo o absolutní vrchol sezóny 2005.

A nejlepší na tom všem je, že na příští rok je potvrzeno Brno v seriálu SBK znovu!


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:04

Ondřej Slanina