motorcycleKalendář akcí

Setkání s Troyem Baylissem

SO 01/05/2004

Místo konání: Brno

Někdy v květnu roku 2004 jsme byli opět osloveni z Ducati Corse za bychom měli zájem po loňském zdařilém setkání s jezdci Moto GP letos opět uskutečnit něco podobného. Po dohodě vedení klubu rozhodlo, že už jsme dlouho žádnou ostudu neudělali a tak jsme tedy požádali Štěpána – domorodce, aby zamluvil prostory v téže hospodě co vloni. No a nezbývalo než nahlásit, že ve smluvený den a hodinu budeme předpisově na značkách očekávat příjezd hvězd, které mnohdy slintaje jak Pavlovův pes, sledujeme v našich bednách.

Celou akci jsme po zkušenosti předchozího setkání ale pojali trošku jinak. Vloni, kdy naše reakce na příjezd hvězd z Bologni byla mnohdy až příliš spontánní a nespoutaná, jsme si letos chtěli spíš komorněji popovídat. Konec konců, jaký fraky, vždyť se známe už od loňska !!! Bohužel nám bylo před akcí sděleno, že se zúčastní pouze Troy Bayliss.

V podvečer kýženého dne jsme se začali v poměrně hojném počtu sjíždět do Říčan u Brna. Na smluvenou hodinu jsme vyslali předsunutou jednotku k bráně do paddocku vyhlížet a přivézt našeho hrdinu. Hoši si sice dali trochu na čas ale nakonec se 3 rudé postavy vykulili z depa my je navigovali. Auto řídil sám velký direktor Livio Suppo.

Uvítání bylo bouřlivé, ovace nebraly konce. Usadili jsme se v salonku a ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře probírali dosavadní výsledky, budoucnost, minulost, pády atd... Troy si dal sodovku (aby tu nebyla reklama) že prej už dnes měl víno a zítra jede trénovat. To pan ředitel se nestyděl a šoupnul tam tři dvanáctky. Troy se rozpovídal i o svém soukromém životě a potěšil nás ujištěním, že i v civilním životě jezdí na Ducati. Prý se hodně lidí v Monte Carlu diví, jak umí Multistrada upalovat, když se s ní jede projet. Naše technické dotazy zodpovídal Livio, který tomu asi fakt dost rozumí. Technické finesy motocyklu, které pro většinu z nás jsou dost nepochopitelné nám předestíral s klidem zkušeného harcovníka...

Předseda klubu držel krátkou řeč a myslím že velmi dojemnou, když Troyovi poděkoval za to, že v nás všech co máme nuceně ovládané srdeční chlopně po odchodu „King Carla“ do závodního důchodu zažehl nový plamen naděje při mistrovství světa superbike a připravil nám mnoho slastných chvil při jeho vítězstvích. Troy Bayliss byl jmenován čestným členem DOG a z rukou předsedy klubu obdržel naše tričko. „Prej“ mu máme cinknout, až bude srazík, ale musíme se trefit do víkendu kdy se nejedou žádný závody. Kempos prohlásil, že u něj v pensionu to má i s rodinou (a že má 3 děti) komplet gratis. Všechno nám excelentně překládal náš kamarád Vláďa.

Pak došlo na podepisování plakátů, knížek, triček a motocyklových artefaktů. Následovalo fotografování jednotlivců a skupin. Původně plánovaných 20 minut co si na nás hoši rezervovali se protáhlo téměř na hodinu.

PS : „na závěr připojuji 2 e-maily od Michaela, který tyhle akce v Corse organizuje. Jeden těsně po letošní akci a druhý, který mě poslal ihned jakmile bylo potvrzeno že se 2005 pojede v Brně WSBK. A tak se těšme na 2005 a Regise s Jamesem“!:

Hi Radek, I heard that the dinner went extremely well. That is great news! I can't believe Troy stayed for a whole hour. Did you get your bike signed by Troy? Could you please send me the address and name of the restaurant which you had the dinner? Thanks and please send the pictures. Ciao, Michael

Hey Radek, Good to hear from you. We will be organizing a similar dinner for next years WSBK race between the club and the Ducati Corse staff. We will, most likely, have the dinner next year in the Ducati Hospitality tent inside the paddock. I will send you all the information as soon as our schedule for next year is ready. Ciao, Michael


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:03

Ondřej Slanina