motorcycleKalendář akcí

World Ducati Week 1998

ÚT 06/10/1998 - NE 14/06/1998

Místo konání: Misano, Itálie

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 43° 57' 36.36'', E 12° 41' 16.44''

10.června 1998, 6 hodin ráno. Na střechu vytrvale ťuká déšť. 9:00, pořád prší. Vyrážíme směr Misano, snad dojedeme někam k Trentu a tam přespíme. U Tábora přestává pršet, ovšem jen na půl hodiny. U Innsbrucku jedeme v suchu dokonce 50 kilometrů. Na Brenneru jsme už mokří všude, ať jedeme v pláštěnce nebo ne. Konečně jsme u Trenta, hodiny ukazují 9 hodin večer a začíná se blýskat.

Tak tady teď asi nemá cenu stavět stany. Ty Alpy přece musí jednou skončit. A s nimi i déšť. Za Veronou konečně cítíme teplý fén, je půlnoc. Kdosi tvrdí, že nejhorší ze všeho je oblékat se ráno do mokré kůže a že Misano je vlastně už někde za rohem (asi 400 km). Rozhodnutí – jedeme dál. Velikým obloukem objíždíme jakési osvětlené cosi, co visí ve vzduchu. Pátrám v paměti po školních znalostech – tam někde ve skalách by mělo být San Marino. V půl třetí projíždíme Misano, hledáme kemp. O hodinu později už máme postavené stany, popíjíme pivo a nechce se nám spát. Máme za sebou skoro 1 200 kilometrů, z toho dvě třetiny v dešti. Před sebou máme World Ducati Weekend. zvětšit.

Ráno se probouzíme do modra. Je to jako sen. Na dohled od nás se převaluje moře a my pomalu usycháme. Vyrážíme na okruh Santa Monica, kde se celosvětový sraz DucatiBláznů odehrává. To, co nás tam čeká, nelze slovy popsat. Ještě před osmi lety jsme mohli vidět maximálně Balaton, teď stojíme tady a kolem nás jenom samé Ducati. Kam se podíváš – Ducati. Jdu kolem depa a proti mně jde Fogarty. No proč ne, vždyť jsem na WDW, to je přece úplně normální!!! Ty tři dny v Misanu nás poznamenaly na celý život. Usínání, když slyšíš všude známý zvuk suchých spojek, nevypsaný závod do San Marina, na kterém ti policajti mávají, když jedeš 140 tam, kde je předepsaná rychlost 50, místní lidé, kteří volají „viva Ducati“, když je předjedeš na červenou. To se nezapomíná. Po pěti dnech se vracíme zpět domů a ještě dlouho jsme „out“.

Děkujeme, pane Ducati.


poslední aktualizace: 26/06/2020 15:10

Ondřej Slanina