motorcycleKalendář akcí

World Ducati Week 2002

PÁ 14/06/2002 - NE 16/06/2002

Místo konání: Misano, Itálie

Značka na mapě je přesná poloha místa konání akce.

GPS souřadnice: N 43° 57' 41.4'', E 12° 41' 14.28''

Již potřetí se uskutečnilo setkání Ducati nadšenců z celého světa v italském Misanu na okruhu Santa Monica. A jako pokaždé, ani tentokrát jsme nemohli chybět. Vyjeli jsme ve čtvrek 13. června ráno z Českých Budějovic, druhá skupina ve stejnou dobu z Brna. Zvolili jsme přímý tah na Misano, kam jsme večer kolem deváté dorazili, postavili stany a celí nervózní nemohli dospat rána.

Druhý den jsme vyrazili na prezentaci, kde jsme po vyplnění formalit a zaplacení vstupného obdrželi kartičku a pásku na ruku i na motorku. Jako tradičně je na WDW v pátek poměrně volno, takže je čas si vše pomalu prohlédnout. Stánky, nabídku Ducati Performance, prototyp Multistrady nebo představení kaskadérů. A samozřejmě spousty Dukatek, od těch starších z 50., 60. i 70. let, až po prototyp GP. Páteční večer patří v našem klubu již tradičně výletu do nedalekého San Marina, které je na skále a jehož příjezdová silnice se spoustou širokých zatáček svádí k nevypsanému závodu.

Sobota je vrcholem celé akce na Santa Monice. Motorky jsou úplně všude, hraje hudba, Bayliss nebo Bostrom jde klidně proti tobě, v sále se můžeš zúčastnit besedy s konstruktéry, závodníky nebo šéfy z Ducati. Na pódiu se střídají kapely, ve vzduchu se předvádí bitevní vrtulník, nechybí reklamní balón ani parašutisté s obrovským logem Ducati. Kaskadéři nám dokazují, že na motorce se dá naučit snad úplně všechno a pokud máš zájem, můžeš si vyzkoušet na vlastní kůži asfalt závodní dráhy, kde nám Bayllis v propagační jízdě ukazuje, jak se vymetají zatáčky. Atmosféra houstne. Se zapadajícím sluncem přicházejí na pódium všichni ti, kterým fandíme a které obdivujeme. Giancarlo Falappa, kterého v roce 1993 odstavila od titulu MS nehoda v Imole a který je stále nejslavnějším Italem, sedlajícím Ducati, Frankie Chilli, který mu již slušně šlape na paty a ve svých 38 letech dokazuje na okruzích věčné mládí, Hodgson, Xaus, Bostrom, Bayliss. Všichni tu stojí v řadě, pár metrů přede mnou. Potlesk přehlušuje burácení stovek laděných výfuků a mně naskakuje husí kůže; ten zvuk je pro všechny na pódiu tím nejlepším poděkováním. Najednou světla potemní a z mlhy se zjevuje kráska, kterou jsme si přáli zahlédnout - Ducati Moto GP.

Po desáté večer se atmosféra uvolňuje, přichází Ducati Band a zábava pokračuje do pozdních hodin, při pohledu na některé kamarády druhý den si troufám tvrdit, že až do rána... Letošní WDW není pouze přes víkend, ale pokračuje až do čtvrtka v nedalekém městečku Cattolica. Neplánujeme proto společný návrat. Někdo musí být doma již v pondělí, někdo pojede v týdnu, ti nejtvrdší ducatisté zůstanou až do nedělního závodu WSB. Mě, bohužel, volají povinnosti a s manželkou volíme odjezd v neděli v poledne, tentokráte s přenocováním na Lagu di Misurina v italských dolomitech. To je však již jiná kapitola, pro nás návštěva Ducati Owners Group CZ na WorldDucatiWeek v roce 2002 končí. Z okolí našeho klubu se nás sešlo v Misanu 13 motorek. Další tři česky mluvící motorkáře jsme potkali na okruhu. Červenobílá vlajka s modrým klínem se ani tentokráte neztratila. Tak zase za dva roky. Ciao, ducatisti, arrivederci a Misano...


poslední aktualizace: 26/06/2020 13:57

Ondřej Slanina